Solo Volo er månedens hest for september

Med to seire, en fjerdeplass og 61 000 kroner innkjørt i september leverte Sole Volo en svært sterk måned. Den fem år gamle Maharajah-datteren har for alvor funnet vinnerformen og er kåret til månedens hest ved Bergen Travpark.

Sole Volo (e. Maharajah – Sizzling Volo) eies av Charlotte Svendsen og Stian Svendsen, med sistnevnte som trener. Den fem år gamle hoppen er oppdrettet av Stall Volo og hadde per 1. oktober 2026 startet 28 ganger i karrieren. Det har resultert i åtte seire, tre andreplasser og tre tredjeplasser, med totalt 228 000 kroner innkjørt.

Etter å ha levert flere sterke prestasjoner høsten i fjor, ble første halvdel av 2026 kanskje ikke fullt så god som forventet. Etter sankthans har imidlertid Sole Volo for alvor funnet tilbake til vinnerformen, og i september var hun svært vanskelig å hamle opp med.

Måneden startet med seier under NM for stallansatte. Maylen Lode ga Sole Volo et fint løp fra fjerde utvendig, før ekvipasjen avanserte i rygg i tredjespor. På de siste meterne avsluttet hoppen sterkt og sikret seieren, som samtidig ble et viktig bidrag til Lodes NM-tittel.

Uken etter gikk turen over fjellet, der Sole Volo igjen leverte en solid prestasjon. Etter en rask start fikk hun etter hvert lederryggen og sikret en sterk fjerdeplass på en 1.13-tid.

To uker senere var hun tilbake på hjemmebane i Bergen, denne gangen for sin debut over sprintdistanse. Sole Volo var storfavoritt, og med Bjørn Steine i sulkyen forsvarte hun så vidt tetposisjonen. Derfra hadde ekvipasjen full kontroll og kunne innkassere en overlegen seier på kilometertiden 1.13,9.

Med to seire, en fjerdeplass og 61 000 kroner innkjørt ble september en svært vellykket måned for Sole Volo.

Bergen Travpark gratulerer eiere, trener og øvrige involverte med utmerkelsen! Prisen vil bli delt ut i forbindelse med hestens neste start på hjemmebane.