Månedens hest for Februar - Quite Nice

Quite Nice er kåret til månedens hest for Februar, etter sterke prestasjoner den siste måneden.

Quite Nice, vallak 4 år e. Quite Easy – C.C. Roos
Eier: May Lene Johnsen & Øyvind Hegg
Trener: Gaute Lura
Oppdretter: May Lene Johnsen & Øyvind Hegg

Quite Nice har per 24. februar startet 2 ganger i karrieren og har vunnet begge to. Totalt innkjørt: 32 000.

I februar dukket det opp en nykommer i regi Gaute Lura og Svein Ove Wassberg – i løpet av februar rakk 4-åringen både å få godkjent prøveløp og starte to ganger med to seire som resultat. Da må tittelen månedens hest sies å være temmelig så velfortjent.

Oppskriften i begge seiersløpene var av klassisk format – Svein Ove Wassberg styrte tidlig til tet fra strekdistansen ved begge anledningene, og vel i tet virker det vrient å ta seg forbi den fine 4-åringen som ikke virker å gjøre mer enn han må, men som i begge løpene har strukket på seg og holdt unna med en lengde. Det er en særdeles god egenskap å spare på kreftene til de virkelig trengs – og utviklingen på Quite Nice skal bli særdeles spennende å følge fra sidelinjen.

To seire på direkten ga stolte eiere og oppdrettere hyggelige 32 000 i startkapital – Bergen Travpark gratulerer med utmerkelsen som deles ut ved første og beste anledning vi får se Quite Nice i banen.